O nás

V našem klubu pořádáme tyto kurzy a akce pro děti a mládež od 4-20let:

  • Kurzy s třásněmi POM-POM (mažoretky)
  • Kurzy dětského aerobiku
  • Diskotéky, karnevaly a tábory pro děti
  • Exhibiční vystoupení
  • Dětské a sportovní dny
  • Soutěže a semináře
  • Kurzy Strolleringu (cvičení maminek s kočárky)

Pod vedením Jany Koláčkové a jejích kolegyň se klub proslavil na mnoha soutěžích nejen v České republice, ale i v Evropě, kde získal řadu předních umístění ve formacích s třásněmi POM-POM a to od dětských až po dospělé kategorie (viz. Úspěchy).

V roce 2014 se 6 týmů nominovalo na mistrovství světa a největšího úspěchu dosáhl tým kadetek se skladbou „Flinstouni“ a děvčata získala titul 1. vicemistryně světa ve formacích s třásněmi pom-pom a též ocenění „Naděje královéhradeckého sportu“.

Cenné úspěchy získáváme i na individuálních soutěžích, například v roce 2005 zvítězila třináctiletá Markétka Sykáčková v celorepublikové soutěži Miss aerobik kadet ČR 2005, desetiletá Natálka Víšková se stala Mistryní ČR v Soutěžním Aerobic Master Class, v roce 2008 byla devítiletá Adélka Skořepová v televizním finále Minimiss aerobik ČR, v roce 2009 se 2.vicemiss aerobik České republiky stala trenérka Kateřina Těšitelová, v roce 2013 se trenérka Natálie Víšková stala 2.vicemistryní Evropy v sólu pom-pom a též získala ocenění „Naděje královéhradeckého sportu“.

Děti se u nás mohou mažoretkám a aerobiku věnovat závodně, ale též je možnost chodit tančit jen pro radost z pohybu do rekreačních (přípravkových) kurzů. Naše cvičící místa neustále rozšiřujeme, nyní jsme na základních školách: ZŠ Horákové, ZŠ Mandysova, ŽŠ Štefánikova, ZŠ Štefcova. Kurzy jsou rozlišeny dle věku a obtížnosti (viz. Rozvrh). Všechny naše lektorky jsou dlouholeté zkušené závodnice aerobiku ,mažoretek či tance s vynikajícímpohybovým projevem…své zkušenosti rády předají všem zájemkyním již od 4 let věku.

Klub letos slaví 26let od svého založení a 11let soutěžení v mažoretkách s třásněmi pom-pom. Klub založil Mgr. Oldřich Nováček se svou 11-letou dcerou Janou Nováčkovou (nyní Koláčkovou), která později klub převzala. Jana a její svěřenkyně měly četné úspěchy v soutěžích aerobiku a soutěžích Miss, Jana lektorovala mnoho soutěží aerobiku „Master Class“  po celé ČR a připravovala choreografie pro 4 ročníky televizního finále soutěže Minimiss aerobik České republiky.

V roce 2004 nás ohromilo a nadchlo odvětví mažoretek s třásněmi pom-pom. Skladby obsahují tanec, aerobik, gymnastiku a navíc je vše korunováno efekty s třásněmi – obrázky a vlny. Každoročně se naše týmy kvalifikují a uspějí na mezinárodních soutěžích.

Objevte s námi i vy krásu tohoto sportu, těšíme se na vás!